Karatay Diyeti

            Herkesin önerilerini dikkatle dinlediği Canan Karatay beslenme ve alışkanlıklar üzerine birçok seminer vermektedir. Canan Karatay televizyon programlarında özellikle bilinen beslenme düzenlerini değiştiriyor. Doğru bilinen yanlışların üzerine her zaman parmak basıyor. Bu nedenle Canan Karatay’ın vermiş olduğu beslenme programları ve sağlıklı yaşam üzerine yaptığı açıklamalar dikkat çekiyor. Herkesi yararına birçok faydalı ipuçlarını da açıkça veriyor.

            Yine zayıflamak için en çok başvurulan doktorlardan birisi de Canan Karatay oluyor. Hem sağlıklı beslenme diyetleri veriyor hem de en sağlıklı şekilde zayıflamayı sağlıyor. Canan Karatay her kişiye yapısına göre farklı diyetler vermektedir. Bu yazıda Karatay diyeti hakkında püf noktaları verilecektir.

 Karatay Diyeti

            Sağlıklı olan yağ  protein ve karbonhidratlar serbest. Örneğin sağlıklı yağ olarak zeytinyağını tüketmeyi ve tereyağını kullanmayı öneriyor. Tabi ki bunların doğal bir şekilde içine karışımlar eklenmeden yapılanlarını öneriyor.

            Sabahları kuvvetli bir kahvaltı yapılması gerektiğini söylüyor. Mutlaka kahvaltıda yumurta ve zeytin bulundurulmalıdır. Öğünlerin arasından dört beş saat geçmelidir. Öğünlerin arasında acıkanlar için limonlu su, limonlu şekersiz çay öneriyor. Yenilen yemekler kısık ateşte ve uzun süre pişirilmesi gerektiğini savunuyor. Salatalara zeytin keten tohumu gibi destekleyici gıdalar konulabilir. Bol bol ev sirkesinden yapılmış turşular tüketilmelidir, kabız olmamaya dikkat edilmelidir. Her gün  kırk dakika yürüyüş yapılmalıdır diyor.

  Doğru Bilinen Yanlışlar

            Canan hocanın dikkat çektiği en önemli sorunlardan birisi herkesin doğru bildiği ancak yanlış beslenmenin yapılmasıdır. Bunların en başında ekmek tüketiminin kesilmesi gerekir. Canan Karatay’a göre ekmek tüketmek doğru olmayan bir alışkanlıktır. Yine cana hocaya göre öğünler en fazla 2 defa olmalı ara öğünler kaldırılmalıdır.

            Yine meyvede de şeker bulunduğu için dikkatli tüketmekte fayda olduğunu söylüyor. Son olarak diyetin dışında paketlere girmiş gıdaların insan sağlığına faydasının olmadığını ve doğal üretilen gıdaların tüketilmesi gerektiğini söylüyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir