Kilolarınızdan Kurtulmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler

            Kilo aldığımızda aklımıza doğrudan daha az yeme fikri gelir ama bu yeterli olur mu? Hayır. Belki birkaç gün boyunca vücudunuzda incelmeler hissedersiniz ama bu kalıcı olmaz. Dahası, biraz hızlı kilo verirseniz deriniz sarkabilir ve cildinizde deri çatlakları oluşabilir. Bunu önlemek için en gerekli şeydir spor. Sporun en güzel özelliği de ne kadar yapıldığının değil, nasıl yapıldığının daha önemli olmasıdır. Nicelik değil, nitelik önemli.
 
            Biz de bugün sizin için Kilolarınızdan Kurtulmak İçin Yapmanız Gereken Egzersizler hakkında bilgi vereceğiz. Bu egzersizler de çok zamanınızı almayacak ama sizi çok yoracak. Düzenli yaptığınızda sonuçlarını hemen ve kalıcı olarak göreceksiniz.
 
            Bacaklarınızı ve kalçalarınızı sıkılaştırmak isterseniz, egzersiz minderinizi serin. Yüzüstü uzanın ve bu şekildeyken bacaklarınızdan birini kaldırın. Genelde sırtüstü şekilde yatarken yapılan, sıradan ve alışılagelmiş bu hareket, kalçanızı sıkılaştırıp daha dikleştirecek. Böylece daha ince bir görünüme kavuşacaksınız.
 
            Göbek bölgenize yönelik egzersizler arıyorsanız, basit gibi görünen ama yapıldığında sizi çokça terletecek bazı etkili hareketlerden bahsedelim. Egzersiz matınıza sırtüstü yatın. Avuç içleriniz zemine yapışık dursun. Sıradan bir uzanma pozisyonu gibi. Hazır olduğunuzda, iki bacağınızı, birbirine yapışık halde kaldırın. Tek tek sağ ve sol bacağınızı kaldırmaktan söz etmiyoruz. İki bacağınızı da birbirine yapışıkmışçasına aynı anda kaldırın ve indirin. Bu hareketi 1-2 dakika yapın. Sonra tekrar uzanma pozisyonunuza geçin.
 
            Şimdi sıra vücudunuzun diğer yarısını çalıştırmakta. Bacaklarınızı kaldırmadan ve hiçbir yerden destek almadan, yattığınız yerden doğrulun. Tıpkı yatağınızda uyanır gibi, ama hiçbir yere dayanmayarak ve dik bir şekilde. Okurken kolay görünse dahi, yaptıktan bir süre sonra karnınızın alt bölgesinde etkili bir yanma hissedeceksiniz. Bunu da önceki hareket gibi, günde 1-2 dakika uygulayın. Ancak ne türde olursa olsun, spor yapmadan önce ısınmayı sakın ihmal etmeyin. Eğer ısınmadan, esnemeden spor yaparsanız kaslarınız zedelenebilir veya daha çok yorulabilirsiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir