Mide Balonu İle Zayıflama

            Günümüzde şişmanlık başımıza bela olmaktadır. Kendi yöntemlerimiz ile veremediğimiz kiloları bir doktor yardımıyla ile çözüm bulmak isteriz. Bu çözümlerden biride Mide Balonu İle Zayıflama ameliyatıdır. Zayıflama balonu olarak da tanımlanmaktadır. Endoskopi ameliyatına bezenmektedir. Mide balonunu işlemi midenize balon yerleşmesi sonucunda mide de yer kaplamasıdır. Bu şekilde midenizin çoğu alanı balon ile yer kapladığından dolayı yediğimiz yemeklere çok az bir alan ayırılmıştır.

            Mide balonu uzman doktorlar tarafından endoskopik yöntemle yerleştirerek işlemin gerçekleşmesidir. Mide ameliyatı yapıldıktan sonra işlem daha yeni başlamıştır yani uzman diyetisyenlerinizin kontrol altına yediklerinize içtiklerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bu işlemin bir önemi kalmamaktadır. Günümüzde mide balonu ameliyatının git gide insanlar tarafından yaygınlaşmış ve zayıflama yöntemlerinden en ön sırada yer almaktadır. Bu işlem obezite cerrahı veya gastroenterologlar tarafından yapılmaktadır.

            Mide balonu sayesinde az besin yiyerek tokluk ve şişkinlik hissi vermektedir. Bu sayede zayıflamaya başlamaktadır. İstediği kilo oranına gelerek endoskopi işlemi ile mide balonunun söndürülmesidir. Yaklaşık kilo vermesi hastanın 6 ay sürmektedir. 6 ay süre içerisinde takip programı verilmektedir. Çok sıkı bir şekilde uyulması gereken bu program 6 ay sonunda tekrardan bir süreç içerisinde kontrolü gerçekleşmektedir. Mide balonunuzun üçüncü ay içerisinde ultrason yardımıyla kontrolü gerçekleşmektedir.

            Hayatınızdan her zaman ki gibi egzersizi çıkarmamanız gerekiyor. Egzersiz ile birlikte daha hızlı şekilde kilo vermenizi sağlamaktadır. Mide balonu işlemini 18-65 yaş arası bireylerde uygulanmaktadır. Tabi bu uygulamanın da belirli kriterleri bulunmaktadır. Verilen kilo indeksine göre bakılarak bu işlemin gerçekleşip gerçekleşmediğine bakılmaktadır. Mide balonu işlemi 6 ay sonrasında çıkarıldıktan sonra egzersiz ve yediklerine dikkat etmezse kilo alımı tekrardan gerçekleşecektir. Diyetisyen yardımıyla birlikte sizleri sağlıklı günler beklemektedir. O yüzden yediklerimize dikkat ederek işlemi mutlu bir sonla sonlandırabilirsiniz.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir