Obeziteye Karşı Özel Diyet Önerileri

            Günümüzde obezite git gide artış göstermektedir. Aşırı kilo alımından vücudun yağ dokusunda artış görülmektedir. Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz için aldığımız besin miktarı kadar enerji harcamamız gerekiyor. Obezite tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Aşağıda hazırlamış olduğum Obeziteye Karşı Özel Diyet Önerileri bulunmaktadır;
 
Limon Suyu
 
            Sabahları aç karnına limonlu su tüketilebilir. Bağışıklık sistemimizin çalışmasını tetiklemesinde güçlü bir antibakteriyal özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden her sabah aç karnına limonlu su tüketmenizi öneriyorum.
 
Acı Biber
 
            Acı biber iştahı bastırmaya yarayan bir özelliği vardır. Yemeklerde veya salatalarda tüketebilirsiniz. Yağ yakılmasına yardımcı olmaya yarayan acı biber bol bol tüketilmelidir.
 
Yeşil Çay
 
            Gün içerisinde yeşil çay kullanırsanız kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Kahve veya çay türü bir şey kullanmaktansa yeşil çay içerseniz sizin için daha fazla yağ yakmaya yardımcı olmaktadır.
 
Kiraz Sapı Çayı
 
Yağların metabolize edilmesine yardımcı olan kiraz sapı çayı günde bir veya iki kez tüketilmelidir.
 
Öğünlerde Küçük Porsiyonlar
 
Gün içerisinde az ama sık sık yemek yenmelidir.
 
Abur cubur tüketilmemeli onun yerine meyve veya kuruyemiş tüketilmelidir.
 
Saat 6 dan sonra yemek yenmemeli akşam yemeklerinde hafif şeyler tüketilmelidir.
 
Kahvaltılarda besleyici şeyler tüketilmelidir. Özellikle proteinli besinlere yer verilmelidir.
 
Spor Ve Egzersiz Yapmak
 
            Vücudumuzda ne kadar besinlere dikkat etsekte egzersiz yapmadan hiç bir şeye yaramaz yapmış olduğumuz diyetler. Bu yüzden gün içerisinde bol bol yürüyüş yapmamız gerekiyor. Çok ağır egzersiz yapmak yerine yoga da yaparak kendinizi rahatlatarak stresten uzak durmuş olursunuz.
 
Süt Ürünlerini Tüketmeyi Unutmayın
 
            Gün içinde en az iki veya üç defa süt ürünleri tüketiniz. Süt ürünleri yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.
 
Yediklerinizi Not Alın
 
            Gün boyunca ne yediklerinizi hatırlamakta zorlanabilirsiniz bu yüzden her yediğinizi kâğıda not alırsanız geriye dönüp baktığınızda kaç kalori şeyler tükettiğinizi bilmiş olursunuz. Böylece yedikleriniz çoğu şeylerin zararlı ve sağlıksız olduğunu fark edersiniz. Ayrıca bunların dışında bir diyetisyene ya da doktora başvurmanız gerekmektedir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir