Pick Hastalığı Nedir

            Pick Hastalığı Nedir kısaca açıklayalım. Pick hastalığını kısaca tanımlamak gerekirse; düşünce bozukluğu ve unutkanlık olarak adlandırabiliriz. Şöyle düşünün ki telefonunuz çaldı açtınız konuştunuz daha sonra konuşma bitti ve telefonu herhangi bir yere bırakıp mutfağa gittiniz geri geldiğinizde telefon lazım oldu ve telefonunuzu nereye koyuncuğunuzu unuttunuz ya da yanlış hatırlıyorsunuz ve bu yüzden de yanlış yerlerde arıyorsunuz.
 
Pick Hastalığının Belirtileri Nelerdir
 
Karar vermede zorluk (kişi karar verirken doğru kararın ne olduğunu anlamakta zorluk çeker ve çoğunlukla aldığı kararlar yanlış doğrultudadır)
 
İçe kapanık ve dikkati dağınık olur ( kimseyle konuşmaz ilgilenmez, karşısındaki ona bir şeyler anlatmaya çalıştığında onu anlamakta zorluk çeker)
 
-Bir anı bir anını tutmaz ( ör: mutluyken birden ağlayabilir)
 
Pick Hastalığının Tedavisi Nedir?
 
            Aslında bakarsak kanıtlanmış bir ilaç tedavisi yoktur. Hasta, hastalığın etki ettiği kişisel fonksiyonları için o bölümler ile ilgili uzmanlara gidebilir ve tedavi görebilir.
 
Pick Hastasının Bakımı Nasıl Olmalıdır?
 
            Pick hastası ile yaşamak, onun kişisel fonksiyonlarında ki bozukluklara tahammül etmek gerçekten zordur. Burada hastaya duyulan sevgi gerçekten büyük etkendir. Tabi bu durum hastaya bakan sağlıklı insanda da olumsuz psikolojik sorunlar yaratabilir. Çünkü çok seçtiğiniz birisi bu şekilde davrandığı takdirde fazlasıyla üzüleceksiniz, yıpranacaksınız bu yüzden bu bakımı sağlıklı olan kişi psikoloğa giderek yaparsa daha iyi, düzenli ve doğru şekilde ilerler diye düşünüyorum.

            Çünkü insan sinirsel olarak yıpranmaya çok müsait bir yapıya sahip. Biz ne kadar sağlıklı olursak, karşımızdaki ne o kadar daha çok yararlı oluruz, daha iyi bakarız ve iyileşme sürecine fazlasıyla etki ederiz ki bu sayede. Her koşuldu hastanın yanında olduğunuzu göstermeniz onun iyileşme sürecinde çok daha etkili ve faydalı olacaktır ve bu ona güven verecektir siz de bunu göreceksiniz
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir