Sabahları Aç Karnına Sıcak Su İçmenin Faydaları

            Su içmenin sağlımız açısından önemi tartışılmaz bir gerçek. Bilimsel araştırmalar, günlük ortalama 2 ila 2,5 litre su içmemiz gerektiğini söylüyor. İçtiğimiz su vücudumuzda depolanmadığı için de bu miktarın her gün tüketilmesi gerekiyor. Bu nedenle susamayı beklemeden su içmek önemli…
 
             Sabahları Aç Karnına Sıcak Su İçmenin Faydaları ise saymakla bitmiyor. Öncelikle metabolizmamızı hızlandırarak, yeni güne daha sağlıklı ve enerjik başlamamızı sağlıyor. Kahvaltıdan önce içilen büyük bir bardak ılık su, sindirim ve dolaşım sistemimizin daha iyi çalışmasını kolaylaştırıyor. Yapmanız gereken tek şey, bir- iki hafta kadar her sabah ılık su içmeyi unutmamak… Çünkü sonrasında siz unutsanız bile vücudunuz size hatırlatacak ve kahvaltı öncesinde su içmediğinizde bir eksiklik hissedeceksiniz. Böylece hem daha sağlıklı kalacak hem de kendinizi çok daha iyi ve zinde hissedeceksiniz.
 
 Kilo Vermeye Yardımcı Oluyor
 
            Her sabah düzenli olarak aç karnına ılık su içildiğinde, hızlanan bir metabolizmayla güne başlayan vücudumuzun günlük kalori yakım süreci de hızlanıyor. Sindirim sisteminin verimi ve sindirim enzimleri artıyor, bağırsak hareketleri hızlanıyor. Dolayısıyla kilo kontrolünü sağlama ve kilo verme konusundaki en temel kural, kahvaltı öncesi bir bardak ılık su içmek.
 
 Cildimizi Diri Tutuyor
 
            Aç karnına içilen ılık su, vücutta biriken toksinleri atmayı kolaylaştırıyor. Serbest radikalleri vücudumuzdan uzaklaştırıyor, hücrelerin yenilenmesi hızlandırıyor ve cildimizin elastikiyetini artırarak yaşlanma etkilerini geciktiriyor. Cildi nemlendirerek daha parlak görünmesini sağlıyor.
 
 Ağrı ve Krampları Azaltıyor
 
            Vücudumuz yeterince su alamadığında kramp şikâyetleri yaşanıyor. Ilık su, dolaşım sistemimizi çalıştırdığı için kas ağrılarını dindiriyor. Baş ağrılarını hafifletiyor. Vücudumuzu gevşetiyor ve özellikle karın kaslarımızı uyararak karın ağrılarını azaltmaya yardımcı oluyor.
 
 Ödem Atmayı Sağlıyor
 
Düzenli ılık su içme alışkanlığı edinmek, vücutta ödem birikmesini önlüyor.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir