Ütüleme Lazer Epilasyon Ve Zararları

            Özellikle kadınlar başta olmak üzere istenmeyen tüyler hem kadınların hem de erkeklerin başta gelen görsel problemleri arasındadır. hormonal bozuklukla birlikte görülen tüylenme problemi görsel problemle beraber psikolojik sorunları da beraberinde getirmekte ve sosyal yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir.
 
            Eski çağlardan bu yana özellikle kadınlar tarafından istenmeyen tüylere başta bitkisel olmak üzere çözüm üretilmeye çalışılmıştır. Günümüz de ise lazer epilasyon sistemleri ile büyük ölçüde fayda sağlanabilmektedir. Lazer epilasyon sistemleri kıl köklerine gönderdikleri ışın ile kıl köklerini tahrip etmeyi amaçlamaktadır. Bu yöntemle büyük başarı sağlanabilmekle beraber yüzde yüz çözüm ummak kişide hayal kırıklığına sebep olabilir.
 
            Lazer epilasyon sistemlerinden yeterli başarıyı elde edebilmek için önce bir doktor kontrolünden geçmeli hormonal bir bozukluğumuzun olmadığına karar vermeliyiz. Eğer bir sağlık problemimiz varsa tedaviyle birlikte lazer epilasyon tedavisi alabiliriz. Etkili bir sonuç için yaz aylarından ziyade ten rengimizin açıldığı kış aylarını tercih etmemiz daha doğru olacaktır. Ten rengimiz ne kadar açık kıl rengimiz ne kadar koyuysa lazer epilasyon sistemleri o denli etkili olmaktadır.
 
            Ütüleme lazer epilasyon sistemi ise lazer teknolojisinde bir ileri noktadır. Lazerin uygulandığı bölgeye daha yoğun ışın göndermeyi ve daha fazla kıl kökü tahrip etmeyi amaçlanmaktadır. Bu da uygulanan işlemin süresini kısaltmaktadır. Ütüleme Lazer Epilasyon Ve Zararları ise lazer epilasyon uygulatacak olan bireylerin merak ettiği konular arsındadır. Öncelikle lazer epilasyon uygulayan personelin konusunda uzman ve tecrübeli olması gerekmektedir. Cilde uygulanacak ışın düzeyi ve yoğunluğu doğru belirlenmelidir.
 
            Bir diğer önemli nokta ise uygulamadan sonra güneş ve zararlı ışınlarından korunulması gerektiğidir. Yeterli önlem alınmadığı takdirde cilt lekeleriyle karşı karşıya kalabiliriz. Lazer uygulamasından sonra hafif düzeyli kızarıklık veya kaşıntıyla karşı karşıya kalabiliriz böyle bir durumda endişeye gerek yoktur bu problem geçicidir. Aksi bir durumda bir uzmana başvurmamız doğru olacaktır.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir