Yetersiz Uyku Cildi Yaşlandırır Mı?

            Yetersiz Uyku Cildi Yaşlandırır Mı Evet yaşlandırır. Çünkü cilt uyku görmediği zamanlarda özellikle gözaltları yıpranmaya başlar ve ciltte morluklar ortaya çıkar. Zamanla bu morluklar kırışıklıklara döner ve gözaltları çöker. Bu da özellikle kadınlarda görülmektedir. Bu nedenle uyku çok önemlidir bir kadın için. Sonuçta yaşlı bir cilt özgüvensiz, çökmüş bir kadına neden olur.
 
            Bazı kadınlarda gece uyumayıp temizlik yapma hastalığı vardır. Sonra da arkadaş ortamında yüzündeki kırışıklardan şikâyetçi olur. Az çok biliriz kadın muhabbetlerini. Kırışıklık kremlerinden bahsedilir. Fakat cilt uyku görmezse hiçbir krem fayda etmez bu kremlere. Sonuçta on saatlik bir uyku cildi dinç tutar ve genç kalırsınız. Kimse ister 20’li yaşlarında 30-40 yasında gibi görünmek. Yaşlı görünmek kimsenin hoşuna gitmez elbette
 
            Ayrıca bu daha olgunlarda da geçerlidir. Uykularını almazlarsa ciltleri buruş buruş olur ve olan özgüvenlerini kaybederler. Bu da mutsuz olmalarına neden olur. Mutsuz cilt daha da yıpranır. Hatta size bir tüyo verebilirim. Öğle saatlerinde yani saat 12-14 arası uyuduğumuz zaman günlük uyku ihtiyacının yarısı gidiyor. Yani gece meşgul olanlar işlerini kolaylıkla halledebilirler.
 
            Ayrıca, gece kahve içmeniz pek tavsiye edilmez. Kahveyi içmek yerine onunla doğal bir maske yapıp cildinizi gençleştirebilirsiniz. Bu sizin işinize yarayacaktır. Uyku eksikliğinden sonra oluşan morlukları yavaşça doğal yöntemlerle yok etmenin formülü de siyah zeytinlerden çekirdekler çıkartılır ve lapası morluklara sürülünce yavaş yavaş cildiniz iyileşir.
 
            Eğer bunlar işe yaramazsa ev yöntemlerinizle değil, cerrahi yöntemlerle halledilmesi gerekir. Yani bir cildiyeye ihtiyaç duyarsınız. Bu da hastane hastane dolaşıp yorulmanıza neden olur. Tabi bu yöntemleri denemek istemiyorsanız cildinize önem verin ve geç uyumamaya çalışın, uyku düzeniniz olsun ki güzel görünün. Unutmayın uyku sizin cildinizin sağlığıdır. Güzel ve uykusunu almış ciltli yarınlara.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir