Zayıflamak İçin Ara Öğünler

            Günümüzde birçok insanın ortak sorunu fazla kilolardan kurtulmak. Kilo almak çok kolay olsa da vermek o kadar da kolay değil. Öncelikle spor yapmak bu süreçte en önemli ilk husustur. Çünkü ne kadar az yersek yiyelim, oturarak kilo vermek çokta mümkün değildir. O yüzden günlük yürüyüşler yapmak hem sağlıklı hem de zayıflamanın altın kuralıdır. Bu yürüyüşler en az 45 dakika ve tempolu olmalıdır.

            Sadece yürüyüş yapmak da yetmez tabi ki bu yürüyüşlerin yanında düzenli spor yapmak gereklidir. Zayıflamamanın ikinci altın kuralı az yemektir. Özellikle Zayıflamak İçin Ara Öğünler oldukça önemlidir. Ama önce kahvaltıyla başlayacak olursak, zayıflama döneminde kahvaltı çok çok önemlidir. Çok iyi bir kahvaltı yapmak gerekir. Tabi ki ekmek kesinle olmadan yapılması önemlidir.

            Peynir, süt gibi protein kaynaklı şeylerden ve bol bol yeşillik tüketilmelidir. Özellikle yumurta tok tutacağı için kahvaltıda bolca tüketilmelidir. Günde mutlaka 2.5-3 lt su içilmelidir. Su hem zayıflamak için hem de sağlık için vazgeçilmezdir. Ara öğünlerde fındık, fıstık, ceviz, kuru kayısı, kuru incir ve kuru üzüm gibi sağlıklı ürünler yemek zayıflama sürecinde hem direncinizi kaybetmemenize hem de tok kalmanıza fayda sağlayacaktır. Akşam 8’den sonra yemek yemek zayıflamanın baş düşmanıdır.

             O yüzden 8’den sonra bir şey yemenizi tavsiye etmiyoruz. Akşam ve öğlen öğünlerinde mümkün oldukça bol salata ve et, balık ürünleri tüketmek önemlidir. Özellikle şeker, tuz ve un en büyük düşmanınız olmalı ve onlardan uzak durmalısınız. Diyet yapmanın 3 altın kuralı, olan spor yapmak, bol su içmek ve düzenli yemek yemeyle zayıflamak imkânsız değil.
 
Diyet İçin Örnek Sabah Öğünü

1 dilim yoğun kepekli ekmek(buğday ürünlerinden uzak duruyoruz)
 
1 dilim beyaz peynir
 
1 domates
 
1 salatalık
 
1 sivri biber ve maydanoz
 
Sınırsız çay ve kahve içilebilir.(Şekersiz)

1 yumurta
 
1 ceviz ve kuru kayısı
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir