40 Milyon Twitter Kullanıcısı Reklamları Görmüyor

Twitter Ne Kadar Büyük?
 
            Sosyal medya denince akla gelen ilk uygulamalardan biri olan Twitter’ın aktif kullanıcı sayısına ilişkin yapılan olumsuz değerlendirmelere karşın, sunulan son çeyrek raporu, durumun düşünülenin aksine, çok da iç karartıcı olmadığını ortaya koymakta. Hali hazırda sahip olduğu yaklaşık 271 milyon kullanıcısıyla Twitter, önceki döneme göre %7’lik bir büyüme sergilemiş durumda. Sorulması gereken soru ise bu kullanıcıların doğrudan Twitter kullanıp kullanmadığı.
 
Sevimli Hayalet Twitter
 
            Wall Street Journal’ın hazırlamış olduğu rapor, bahsi geçen büyümenin yanı sıra, kullanıcıların pek çoğunun dâhil olduğu bir problemi ortaya koyuyor. Raporda yer alan detaylar Twitter kullanıcılarının ’ünün Twitter’ı doğrudan kullanmadığı ve dolayısıyla Twitter ara yüzünde yer alan reklamlara ulaşmadığı bilgisini sunuyor.

            Rapora göre, 37,9 milyon Twitter kullanıcısı, Twitter’ın web ya da mobil uygulamasına doğrudan bağlanmaksızın, başka uygulamalar aracılığıyla, bir nevi dolaylı yoldan, Twitter paylaşımları yapmış oluyor. Twitter’da aktif birer kullanıcı olarak görünen bu kimseler için Twitter bir nevi hayalet uygulama. Bu kişiler Twitter kullanmadan Twitter kullanıcısı pozisyonunda yer almış oluyor.
 
Twitter’ın Vefasız Kullanıcıları
 
            Mobil uygulamaların, varlıklarını kısmen ya da tamamen reklam gelirlerine borçlu olduğu biliniyor. Bir reklamın kaç kişiye ulaşmış olduğu bilgisi, reklam veren firmalar için hayati kriterler arasında yer alıyor. Flipboard aracılığıyla tweet takip eden, Foursquare ve benzeri uygulamalar aracılığıyla konum bilgisini Twitter’da paylaşan, aktif görünümlü vefasız(!)

            40 Milyon Twitter Kullanıcısı Reklamları Görmüyor Bu tip kullanıcı sayısında gözlenen artış, Wall Street Journal’ın raporunda deklare edilen olumsuz tabloyu destekler nitelikte. Hala güçlü ve büyük olsa da, Twitter’ın aktif kullanıcılarının yanında Twitter’a Twitter aracılığıyla ulaşmayan 40 milyon kullanıcısının da dikkatini doğrudan kendi paneline çekmeye ihtiyacı sürüyor.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir