Android’teki Rehber Ve Kişiler Nasıl Düzenlenir

            Tasarım, görsellik ve dizayn anlamında bizi fazlasıyla etkileyen akıllı cep telefonlarımız, bizlere zaman zaman sıkıntılar yaşatmaktadır. Yaşanabilecek sıkıntılardan önemli bir tanesi de rehberin karışık bir hal almasıdır. Android telefonlarda bu durumun çözümü aslında oldukça basittir. Bu çözümün uygulanabilmesi için yapılması gereken bazı unsurlar vardır. Peki, Android’teki Rehber Ve Kişiler Nasıl Düzenlenir ve bu unsurlar şunlardır;
 
 
Android telefonunuzda rehberi filtrelemektir.
 
            Bu işlem rehberinizde işinize yaramayan ve rehberinizde yer edinen gereksiz bilgilerden arınmanıza yardımcı olacaktır. Bu işlemle kolay bir şekilde rehberde istediğiniz bilgiye ulaşabilecek ve acil durumlarda ve kritik anlarda rehberdeki kişiyi bulmanızı kolay bir hale getircektir. Bu işlemin yapılması ise oldukça kolaydır.
 
            İlk olarak telefonunuzun rehberini açınız. Bu işlem sayesinde telefonun rehberindeki bütün gereksiz bilgilerden kurtulmuş olacaksınız. Rehber açıldığı zaman sol üstte arama çubuğu işareti, ortada yeni kişi ekle işareti ve en sağda ayarları açacak üç nokta işaretine tıklayınız ve karşınıza çıkan seçeneklerden ayarları açınız. Ayarlar açıldıktan sonra “Görüntülenecek Kişiler” seçeneğini açınız. Sonra karşınıza bir liste çıkacaktır. Bu listeden;
 
-Sim kartı içerisinde yer alan rehberinizdeki kişiler butonunu tıklayarak seçebilirsiniz.
 
-Telefonu olan kişileri listeleyen kutucuğu işaretleyiniz.
 
            Bu işlem sizi diğer diğer hesaplardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Böylelikle rehberiniz kolaylıkla açılabilecek ve istediğiniz bilgiye daha hızlı ulaşabilmeksiniz. Genelde basit şeyler karmaşık yapıları oluşturur ve öğrenildiğinde ne kadar basit bir yöntemmiş sözü sık sık duyulur. Android telefonun rehberini düzenlemekte bunlardan bir tanesidir. Uzaktan bakılınca zor görünür ama öğrenildiğinde kolay olduğu ortaya çıkar.

            Bahsedilen adımlar uygulandığı takdirde android telefonunuzun rehberindeki kişilere ve hesaplara rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Bu yöntem bütün android telefonlarda aynıdır. Hayatımızı bu kadar kolaylaştıran android telefonların rehberlerine ulaşımından kolay olmasını bekleriz ve unutulmaması gereken bir diğer unsursa telefon rehberindeki kişiler sim kart hafızasına alınırsa bilgiler daha kalıcı olacak ve ulaşım daha kolay sağlanacaktır.
 
 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir