Etkili Bir Blog Yazısı Nasıl Hazırlanır?

Objektif ve gerçek hedeflerle açılan blog hesapları, kısa ve uzun vadeli çalışmalarla dikkat çekici hale gelebilir. Okuyucuların daha çok değer verdikleri ve ilgi gösterdikleri içeriklerin doğru analiz edilmesi, yeni içerik belirlemede etkilidir. Kısa ve keyifli anketlerle okuyucunun ne istediği tespit edilmeli ve konu seçimi bu şekilde yapılmalıdır.

Sorun Çözen İçerikler
Hazırlanan her yazı, okuyucunun hayatına dokunmalıdır. Blog yazısı yazılmadan önce nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabını doğru tespit etmek yeni içeriklerin okuyucu üzerinde beklenen etkiyi yaratmasını sağlar. Hazırlanan bloglar;
            * İlgi çekici olmalı
            * Özenli yazılmalı ve
            * Küçük sürprizler içermelidir.

Etkileyici ve görsel açıdan zengin bir tasarım site geneliyle uyumlu olmalıdır.

Dikkat Çekici Görsel Kullanımı
İnternette dolaşanlar için görsel etki yazıya göre daha üstündür. Bu nedenle hazırlanan içerikle ilgili ama çok görülmemiş görsel seçimi yapılmalıdır. Yazıya okunma isteği katan, farklı ve yeni görseller sesli içerikler ve videolarla desteklenebilir.

Düzenli bir şekilde hazırlanacak yayın takvimi, hem okuyucuyu tatmin edecek hem de eksikliklerin giderilmesini sağlayacaktır. Sadece kendi fikirlerinizin ön planda olduğu, yaratıcı ve farklı bir içerik başarıyı getirirken aynı zamanda tutkunuzun da artmasını sağlar.

Hayaller Kurdurun ve Harekete Geçirin!
Yazı başlıkları için özel zaman harcayın. Hayaller kurduracak ve okuyanı harekete geçirecek olan paylaşımlar, kısa süre içinde dikkat çekmenizi sağlar. Sosyal medyayı iyi kullanarak okunurluk sayısı artırılabilir. Önemli günlerin yakından takip edildiği içerikler, her zaman taze bir etki yaratacaktır.


One thought on “Etkili Bir Blog Yazısı Nasıl Hazırlanır?

  • 12 Eylül 2020 tarihinde, saat 12:21
    Permalink

    Özellikle son paragraftaki başlık bulma konusu beni çok zorluyor. Kalbimden geçen seo ya uymuyor seo ya uyan kalbimden geçmiyor bende kalbimin sesini dinliyorum. Ama yine de önerinizi dikkate almam gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca emek harcayarak bu güzel bloğu bizlere sunmanızdan dolayı çok teşekkürler. Emeklerinize sağlık. Bloğunuza giriyorum ama çıkamıyorum. Bir yazı bitiyor diğerini okurken buluyorum kendimi. Şaka bir yana gerçekten çok faydalandığım bir yazarsınız. Başarılarınızın daim olmasını yürekten diliyorum.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir