Etkili Seo Araçları

SEO’nun ne olduğunu biliyor muyuz?
 
            SEO’nun anlamı anahtar kelime optimizasyonudur. Hedefi, verilen ürün ve hizmeti ön plana çıkarmaktır. Uzun süreli ve etkili bir yatırımdır.
 
Etkili Seo Araçları içinde neler olmalıdır?
 
1.Anahtar Kelime Araması
 
            Dinleyicinizin internette arama yapmak için hangi kelimeleri kullandığını bilmek SEO’nun çok önemli bir yönüdür. İndüstrinizde en sık kullanılan kelimeleri arayıp bulmanızı sağlayan SEO araçları, en çok arama kaydına sahip olan kelimeleri kullanmanızı sağlayarak içeriğinizde trafik yaratmayan kelimeleri kullanıp gereksiz zaman harcamanızı önler.

             En iyi SEO araçları anahtar kelime üreticileri ve sıralayıcıları sağlayarak hedef marketinizi net bir şekilde belirlemenizi sağlar. Bütün SEO araçları herhangi bir tip kelime takipleyici özelliğine sahip olmalı ve anahtar kelimelerinizi izlemenizi sağlamalıdır.
 
2. Bağlantı Geliştirme
 
            Diğer sitelerden gelen linkler SEO için kritiktir çünkü arama motorlarının sitenizi alakalı ve güvenilir olarak görmesini sağlar. En iyi SEO araçları trafik yaratan ve sitenize otorite sağlayan güvenilir, yüksek kalite linkler sağlar. Aynı zamanda linklerinizi nasıl iyileştirebileceğiniz hakkında öneriler sunarlar.
 
3. Karşılaştırmalı Analiz
 
            İyi bir SEO aracı anahtar kelime hedeflerinizi, trafiğinizi ve arama motoru sıralamanızı karşılaştırarak rekabeti derinlikle incelemenizi sağlar. Başarılı rakiplerinizin metotlarına dair bilgi vererek, bu SEO araçları, gelecek adımlarınızı modellemenize yardımcı olur. Bütün araç kitleri bu şekilde bir analiz sunmaz.
 
4. Raporlama Ve Takipleme
 
            Yararlı SEO araçları, özelleştirilmiş raporlar hazırlamanıza ve logonuzu bu raporlara dâhil etmenize izin verirler. Bu durumda aramanız gereken araçlar, anahtar kelime geçerliliği, link performansı ve sitenizin ziyaretçiden müşteriye dönüşüm sıralaması üzerine rapor verebilecek olanlardır.
 
5. Yardım Ve Destek
 
            SEO karmaşık bir alandır, bu nedenle yardımsever bir müşteri hizmeti ve eksiksiz belgeleme gerekliliktir. Aktif sosyal bağlantıları, blogları, sıkça sorulan sorular için ayrılmış alanları ve telefon, sosyal medya üzerinden hazır ve ulaşılabilir desteği olan kampanya yönetim sitelerini aramak gerekir.
 
Etkili SEO Araçları için verilebilecek örnekler;
 
            Google Web site Optimize, Google Traffic Estimator, Google Keyword Tool, SEO Powersuite, MajesticSEO, BuzzBundle, Scrape Box…
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir