Facebook Sayfası Nasıl Büyütülür?

          Facebook’ta bilindiği gibi herhangi bir ücret verilmeden sayfa açılmaktadır. Facebook bünyesinde çokça sayfa barındırması ile rekabet ortamı hazırlamış durumdadır. Sayfayı düzenleme, büyütme, işleme ve yayınlama gibi durumlarda ek seçenekler sunarak kolaylık sağlamaktadır. Sayfa büyütmek birçok kullanıcının en önde gelen sorunudur. Bunun için bazı öneriler vardır.
 
 Sayfa Büyütmek İçin Yapılacaklar
           
             İlk etapta arkadaş listesinden başlamak daha faydalı olabilir. Arkadaş listesi paylaşımlarda daha etkin olmayı sağlayacak ve zamanla sayfa özgün paylaşımlarla kitlesini arkadaş önerileri ve ortak arkadaşlarla da genişletecektir. Facebook kendi bildirim uygulaması ile kullanıcının arkadaşlarının gönderi beğenmesini diğerlerine bildirim olarak göndermesi sayesinde de ulaşım alanını daha geniş tutma imkanı oluşturuyor. Bunların yanında her gün her hafta düzenli paylaşım yaparak arama listelerinde daha öne çıkılacaktır.

            İşin üslup noktası da önemli olmakla birlikte iyi bir üslup demek herkese hitap etmeye yaklaşmak anlamına gelebilir. Şiir, makale, video paylaşımlarının özgün ve düzgün olması sayfanın reytinglerini yükseltecektir. Bu şekilde sayfa büyütme daha olağan hale gelecektir. Bir diğer yöntem de Facebook’un kendi reklamlarını ücret karşılığı paylaşarak sayfayı ön plana çıkartabilirsiniz. Eğer bunlara düzenli şekilde yaklaşılırsa sayfa büyütme çok daha başarılı olabilmektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler
           
            Sayfanın ilginç olmasına dikkat edilmelidir. İlginç olmayan, sıradan ve tekdüze olan bir sayfa uzun süre ayakta durmakta zorlanacaktır. Gönderilere yapılan yorumlara da sıkça kontrol gerekmektedir. Sayfayı kötüleyen yorumlar ve hakaretler diğer kullanıcıların sayfaya olan sadakati ve sempatisini bir anda deforme edip hatta sayfanızın kapanmasına dahi sebep verebilecektir.

Gönderileri Tanıtım Olarak Kullanma

            Facebook dışındaki diğer paylaşım sitelerinden veya bloglardan link paylaşarak sayfanın gönderilerini tanıtmak ve kullanıcı çekmek de alternatif ve sağlıklı bir yöntem olarak diğer kullanıcılardan geri bildirim olarak alınarak başarılı olduğu belirtilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir