Google Sıra Bulucu

Günümüzün konusu sitemize eklediğimiz bu anahtar kelimelerde şuan da kaçıncı sıradayız sıralama takibini en iyi nasıl sağlarız. Bunu öğreneceğiz. Tahmin edebileceğiniz gibi en basit fakat. En zahmetli yol Google’ ye gelip anahtar kelimemizi yazıp çıkan sonuçları tek tek kontrol etmekti.

Google ara dediğimizde en üste çıkan bu reklam alanlarını saymayın. Çünkü buraya para vererek yani reklama çıkarak burada çıkılıyor.  Seo yaparak birinci sıra dediğimiz kısım bu reklamın alt kısmı oluyor ve alt kısımdakiler de iki üç dördüncü sıra şeklinde gidiyor.

Bunun takibini en kolay nasıl sağlarız. Tarayıcı üzerinden kontrolü sağlamak istiyorsanız en kolay yöntem Google ye gelip keyword position şeklinde aratmaktır.

Burada ilk çıkan sonuçlardan Smalseotools yazan linke tıklayın.

Burada görüntülediğiniz motor; sitenizin adresini ve bölgeye göre hangi kelimede kaçıncı sırada olduğunuzu hemen sizlere söylüyor.

Görüntülediğiniz gibi keyword position yazan kısım yani az önce gördüğümüz Google de test ettiğimiz birinci sıra. Bu programın en güzel yanı tek bir arama sonucunda birden fazla kelime grubunda Google de kaçı sırada olduğunuzu gösterebilmeniz.

Maksimum on kelime grubuna kadar anahtar kelimeleriniz de buraya.

Her satıra bir anahtar kelime gelecek şekilde. Yazmanız gerekmektedir. Her satıra bir anahtar kelime grubu gelecek şekilde yazıp toplu bir şekilde sorgulama yapabiliyorsunuz. Gerçekten çok rahatlık ve güzel bir kolaylıktır bugün sizlere tavsiye etmek istediğim birinci web site buydu.

fatihbircan.com / Kişisel Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir