Sevgiliye En Güzel Ne Hediye Alınır

            Sevgiliye En Güzel Ne Hediye Alınır sorusunun cevabı, en güzel hediye onu en mutlu edecek hediye olmalıdır. Sevgili ile hayatta yaşamış olunan bütün olayların birikimiyle elde edilen neşe ve mutluluğun neticesinde ortaya çıkan bir hediye onu en tatmin eden hediye olacaktır. Çünkü o anında en mutlu duygular içerisinde olduğu için, o anını yaşatabilecek hediye onun için en güzel hediye olacaktır.

            Bir şairin sevdiği kadına şiir kitabı vermesi, ya da kendi yazdığı şiirlerden derleme yapması buna örnek olarak gösterilebilir. Bazı insanlar hediye denince en pahalı ürünleri almayı akıllarına getirebiliyorlar. Bu materyalist bir düşüncedir. En pahalı ürün en mutlu edecek ürün değildir. Çünkü insan en pahalıya eriştiğinde daha fazlasını isteyecektir. Arabası olan insan bir araba daha alma peşinde olur.

            İnsanlar küçük şeylerden mutlu olurlar. Buna binaen alınan hediyeler insanları mutlu ederse daha kalıcı olacaktır. Bazen bir tebessüm, bazen bir yemek, bazen de dokunaklı bir sohbet… İşte bu insanları bir arada tutan, insanları diri tutan davranışlardır. Alınacak hediyedeki en büyük kriter, birbirlerini seven iki insan arasında yaşanmış en derin olayın üzerine alınmış bir hediyedir. Öyle bir hediye alınmalıdır ki sevdiği kadın erkek o hediyeyi gördüğünde şoke olmalıdır. Birbirleriyle en çok hangi konuda konuşuyorlarsa ya da en çok neye gülüyorlarsa onun üzerine hediye alınmalıdır.

            Yani hediyeyi almadan önce o hediyeyi yaşamak gerekir. O hediyeyi yaşamalı ki insan, alacağı ya da vereceği hediyenin bir anlamı olsun. Bir anlamı olmayan, sadece maddi olan hediyeler de maddi sevinç gibi kısa sürerler. İnsanlar kalıcı mutlulukları birbirlerine değer verdikleri zaman anlayabilirler. Bunlar da ne yazık ki insanlar kaybedince daha iyi anlıyor.
O yüzden en iyi çözüm bunları kaybetmeden birbirlerine en iyi hediyeyi almak ve o hediyenin anlamını en iyi şekilde yaşamak olacaktır.
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir