Sosyal Medya Fenomenleri Kimler?

            Son zamanlar da en çok konuşulan, dillere konu olan sosyal medya çılgınlığı! Genç, yaşlı demeden herkesin akın ettiği sosyal medya hem öğretiyor hem güldürüyor hem de gündemi takip etmemizi sağlıyor. Tabi bildiğimiz üzere her sosyal medyanın fenomenleri var. Bu “sosyal medya fenomenleri kimler?” mi? 

            Sosyal medyanın daha çok güldüren sitesi vine’ nın fenomenlerinden Halil Söyletmez kelime ve hareketleriyle herkesi güldüren, hatta o ünlü “hıamına” kelimesiyle oyun çıkartan ve oyunlarınında çok indirilip oynanması üzerine adını daha çok duyurup instagramda da yoğun ilgi görmüş ve takipçileri yükselmiştir. Daha sonra karşımıza Cumali berber olarak çıkıp bizleri daha çok güldürüp eğlendirmeye başlamıştır. Bir diğer instagram fenomeniyse ahmetkarya hesabıyla tanınan iki en yakın arkadaşlardır. Birisi müzikle ilgilenirken diğeri daha çok spora ve basketbola ilgilidir.

            İkiside erkek olmasına karşın bir tanesi kız rolü yapıp sevgililer arasında geçen diyalogları tartışmaları  komik sohbetlere dayanarak canlandırıp bizlerin gözleri önüne serip bizleri güldürmeyi ve eğlenmeyi başardılar. Ve tabi ki geçtiğimiz yılda adını sıkça duyduğumuz isim Kerimcan Durmaz’ı unutmayalım. Sahnelerinin konuşulmasından çok eşcinselliği ile ve yaptığı makyajlarla gündemde adını duyuran Kerimcan ın nefret edenleri kadar sevenleri de çoktur.

            Geçtiğimiz kasım ayında ise Samsun da bir alışveriş merkezinde on yedi on sekizli yaşlardaki gençler tarafından darp edildiği haberleriyle karşımıza çıktı.  Twitterın fenomenlerini de unutmamak lazım tabi. Aklımıza gelen ilk isim OdunHerif yaptığı espriler gündemle ilgili yaklaşımlarıyla yıllardan beri gelen twitter fenomenidir. 

            Tabi bildiğimiz üzere bu fenomenlerin sadece bir kısmı daha yüzlerce fenomenler var. Sevdiğimiz hatta fenomen olmasına çok şaşırdığımız fenomenler var hepsinden bahsetmek tabi ki mümkün değil. Bizi gülüp eğlendiren bizlere neşe katan kimi zaman üzüp sinirlendiren fenomenlerimiz. Çoğu gencimizde sosyal medya fenomeni olmak için çırpınıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir