Sosyal Medya Reklamlarını Tercih Etmeniz İçin 4 Neden

            Sosyal medya, kişilerin artık içselleştirdiği bir dünya olmanın ötesine geçerek yeni bir küresel rekabet pazarı haline geldi. Dünyada ki çok uluslu şirketler ve devletler bile artık sosyal medya üzerinden teknolojik bir strateji belirleyerek hedeflerine ulaşmanın peşinde. Dünyanın giderek küçüldüğünü ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte teknolojik astral seyahatler yapmak bile mümkün hale geldi.

            İşte böyle bir etkisi olan sosyal medyanın ekonominin ve sosyal yaşantının doğal bir döngüsü haline gelmesi ve yüksek maliyetle reklam yapma olanağı sağlayan yazılı ve görsel unsurların rekabetçi ve popüler etkisini kaybetmesi kişi ve kurumların sosyal medyaya yönelmesine kapı araladı. Peki, neden sosyal medya reklamları? Sizler için araştırdık ve başlıklar haline getirdik.
 
Sosyal Medya Reklamlarını Tercih Etmeniz İçin 4 Neden
 
 1 ) Dünya üzerindeki pazarlara ve kitlelere ulaşabilmek için en kısa ve en ucuz maliyeti sosyal medya sistemlerinin sağlıyor olması.

2 ) Birçok devlet, şirket ve resmi kurumların sosyal medya üzerinden hizmet, bilgilendirme ve paylaşımda bulunması. Kampanyaları duyurma, rekabet edilebilirlik ve geniş müşteri kitlesine hitap edebilme özelliği sayesinde sosyal medyanın etkileyici gücünün olması.
 
 3 ) İnternetin seçim vaatlerine yansıyacak derecede kitleye ulaşmadaki etkinliği ve her yerde ulaşılabilir durumda olması. Öyle ki şehir merkezleri, toplu ulaşım araçları, kafeler, sosyal alan ve tesisler gibi birçok kamuya açık alanda internete ulaşım ücretsiz.

4 ) Freelance çalışmakta olan kişi veya firmaların ek gelir olarak kazanç sağlaması ve daha çok kitleye ulaşabilmesi top trend olabilmesi ve sistemlerini geliştirebilmesi için reklam alabilmenin neredeyse zorunluluk haline gelmiş olması neticesinde insanlara maddi bir etkisinin olmasını yanında kendisini daha özgüvenli, tanınan ve marka olmuş bir tatmin kaynağı haline getirmesine belki de esas olmak istediği ama gösteremediği öz benliğini ortaya çıkarabilmesine yardımcı olması gibi manevi etkenlerinin de bulunması.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir