Türkiye’de En Fazla Satın Alınan 5 E-Ticaret Ürünü

Bu makalemizde sizlere ülkemizde en fazla satılan 5 E-Ticaret ürününü tanıtacağız.
 
– Cilt Sağlığı ve Kozmetik Ürünleri:
 
            Dünyada inanılmaz bir şekilde yayılan youtuberlık veya instagramda tanıtılan kozmetik ve cilt sağlığı ürünleri ülkemizde de inanılmaz derecede yüksek satış sayısına ulaşmış bir e-ticaret ürünüdür. Özellikle kadınlar bu tür makyaj videolarını izleyerek bu tür ürünlerin satışına yüksek derecede katkı yapmışlardır. Tabi ki satılan ürünlerin, videolardaki kadar iyi olup olmadığı çok büyük bir muamma olarak kalıyor.
 
– Bilgisayar Oyunları ve Oyun Aksesuarları:
 
            Yine internet üzerinde inanılmaz seyirci kitlesi olan youtube, younow, twitch gibi sitelerde yayın yapan gamerlar sayesinde yüksek satışlara ulaşan bilgisayar oyunları ve oyuncu aksesuarları en fazla satılan ürünler arasında yerini alıyor. Özellikle yayın yapan gamerların kullandığı kulaklık, mikrofon, mouse, klavye gibi şeyler hayranları tarafından kapış kapış alınıyor. E tabi bu da oyun yapan firmaların ve bilgisayar aksesuarları hazırlayan firmaların işine geliyor. Sonuç olarak bu işten herkes karlı çıkıyor…
 
– Kitaplar ve Dergiler:
 
            İnternet ve online satış hayatımıza girince sanki biraz üşengeçlik vurdu hepimizi değil mi? Herhangi bir kütüphaneye gitmek varken kitabımızı da dergimizi de internetten sipariş ediyoruz. Bu kategori en fazla satın alınan 5 e-ticaret ürününden birisi olmasına rağmen ülkemizin hala en az okuyan ülkelerden birisi olması trajikomik bir olay olarak kalıyor.
 
– Giyim ve Aksesuar:
 
            Özellikle illerinde büyük alışveriş merkezi olmayan bayanların aşırı derecede ilgi gösterdiği bir kategoriye geldik. Onlar da haklı ne yapsınlar istedikleri elbiseyi bulamayınca internetten sipariş ediyorlar.
 
– Teknoloji Ürün ve Ürün Parçacıkları:
 
            Geldik son kategorimize. Son ama en çok ürün satışı olan kategorimiz bu kategoridir. Yine kırsal kesimde olan insanlar ya da oturduğu ilde istediği telefon, bilgisayar, tablet olmayan insanlar çareyi internet sitelerinden bunları getirtmek de buluyor. Türkiye’de En Fazla Satın Alınan 5 E-Ticaret Ürünü başlıklı makalemizin sonuna geldik, başka bir makale de görüşünceye dek hoş çakalın.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir