Twitter Reklamlarınızın Daha Etkili Olmasını Sağlayacak 5 Tavsiye

            Günümüzde en çok kullanılan sosyal medyaların başında gelen Twitter’da artık şirketler ve çeşitli bireyseller kitlere ulaşmak için farklı yollar denemektedir. Kimi takipçi satın alarak kendini öne çıkarmakta, kimi ise Twitter Reklamları ile kitlelere ulaşmaktadır.
 
            Yazımın içeriğine değinmeden önce birinin neden Twitter reklamı kullandığını kısaca anlatmak istiyorum. Hepimiz biliyoruz ki günümüzde şirketler artık dijital ortamda tek tık ile milyonlarca kişiye ulaşabilmektedir. O an kafanızda olmayan herhangi bir ürün sitenin sağ tarafına iliştirilmiş bir reklam sayesinde aklınıza işlemektedir. Pazarlama şirketleri özellikle reklam vererek çok iyi yerlere ulaşabilmektedir.

            Takipçi satın alarak çok fazla gerçek kullanıcıya erişilemiyor ne yazık ki. Satın alınan takipçiler sahte oluyor ve hiç bir işimize yaramıyor. Bu yüzden günümüzde genelde en çok kullanılan yöntem Twitter Reklamları olmaktadır. Peki, gel gelelim ne yapmalıyız ki reklamlarımız insanların ilgisini çeksin? İşte sizlere altın değerinde Twitter Reklamlarınızın Daha Etkili Olmasını Sağlayacak 5 Tavsiye
 
*Reklamların Doğru Kesime Hitap Ettiğinden Emin Olun

             Bu en önemli kurallardan biridir arkadaşlar. Örneğin takı, cilt bakım gibi daha çok bayanlara yönelik olan reklamları tutup da Twitter kullanan lise çağındaki erkeklere atfetmenin manası yoktur. Bunun yerine bayanların görmesini sağlayacak şekilde reklam vermek tabi ki de sizin faydanıza olacaktır!
 
*Reklamları Doğru Ve Etkili Zaman Diliminde Verin

            Twitter gibi sosyal ağların analizlerine baktığımız zaman sitelerin ne zaman daha yoğun, ne zaman hangi kesim sitede daha aktif olduğunu inceleyebiliyoruz. Yapmamız gereken doğru zamanı bulmak. Mesela YGS-LYS sınavı ile ilgili bir reklamı, gecenin bir vakti paylaşmanın manası yoktur. Çocukların uyku saati dikkate alınarak paylaşım yapılmalıdır!
 
*Reklamı Önce Kendiniz Beğenin

             İşi kesinlikle baştan savmama kuralı burada da geçerlidir. Verdiğimiz reklam ilk önce bizim hoşumuza gitmelidir ki paylaştığımız zaman, diğer insanlar da beğensin. Şüphesiz ki bizim beğenmediğimiz reklamı, diğerleri de beğenmeyecektir!
 
* Reklamları Cazip Hale Getirin, Etkili Görsel Kullanımına Dikkat Edin

             Çoğu kişi yazıyı okumaktan çok görsele odaklanmayı sever ve insan beyni de görseli daha erken algılar. Bu yüzden verdiğimiz reklamları dikkat çekici kılmak için kesinlikle uygun görsel kullanımına odaklanmalıyız!
 
* Yalandan Kaçının

             Her işte olduğu gibi reklam sektöründe de yalandan kaçınmalıyız, abartılı ve sahteci bir reklam anlayışı Twitter üzerinde de tutmayacaktır. Bu yüzden işimizi doğru yapmalıyız! Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur ve reklamlarınızı daha etkili kılmak için faydam dokunur!
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir