Twıtter, Uygulama İndirme Reklamları

            Günümüzde basılı reklamcılığın yerini dijital satış pazarlama ele geçirdi. Bir süredir Google ve Faceebook’un da kullandığı uygulama indirme reklamları artık Twitter kullanıcı ve uygulama yayımcılarına da açıldı. Reklamlar hem promosyonlu reklamlarda hem de Twitter Cards’da kullanılacak.
 
Mopub
 
            Twitter, Eylül ayında satın aldığı mobil reklam ağı MoPub’ı Nisan ayı itibariyle yayımcılara açtı. Her yıl Andorid ve İos ortamında milyarlarca kullanıcıya ulaşan MoPub; Twitter üzerinden de uygulama reklamı yayınlama şansı verecek. Sürecin ilk aşamasında bekledikleri kârın çok altında, deneme ücreti ile reklam yayın hakkı veren Twitter uygulama üreticilerinin yeni gözdesi oldu.
 
Yükleme-Install
 
            İnstall-yükle özelliği ile indirilmesi istenen uygulamaya direk yönlendirme yapılabilinen reklamlar; müşteriye direk ulaşma olanağı verdiğinden çok büyük ve önemli bir reklam pazarına sahip.
 
Twıtter Hesap Sahipleri
 
            250 milyona yaklaşan Twitter kullanıcılarının kayıt sırasında ayarladıkları ilgi alanlarını gösteren anahtar kelime hedeflemesi ve kişisel bilgiler reklam verenler için alt yapı hizmeti sağlayan en büyük kolaylığı teşkil etmektedir. Hedef kitlenin ilgi alanı, anahtar kelimeleri ile belirlenirken; yalnızca kullandıkları diller, bulundukları bölgeler ve cinsiyet gibi bilgiler ile filtrelenebilecek. Reklam verenin TV yayınları ile ilgilenen birine yazılı basın ile ilgili bir uygulama reklamı göndermesi vb. Gibi amaçsız reklamlar ortadan kalkacaktır.
 
            Twitter, kullanıcılarının hala hesap içinde iken, zevklerine göre kendilerine tanıtımı yapılan uygulamalardan haberdar olabileceklerini, bunun için ayrıca Apple Store – Google Play Store gibi marketlerde ayrıca vakit harcamalarına gerek kalmayacağını savunmaktadır. TwoDots adlı oyunun uygulama indirme reklamları kullanılarak yalnızca Twitter üzerinden 1 milyondan fazla yüklenmesiyle sosyal platformun ne kadar haklı olduğunu, reklam giderlerini ne kadar hızla arttırabileceğini ortaya koymaktadır.
 
            Kullanıcıların ilgi alanlarına uygun uygulamalar ile karşılaşma memnuniyeti, direk müşteriye ulaşan reklamcıların mutluluğu, reklam kazancı hızla artan Twitter’ın saadeti de eklenince; Twitter Uygulama İndirme Reklamları win-win-win (kazan-kazan-kazan) mutluluk üçgenine dönüşmüş görünüyor.
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir