Twitter Uygulama Yükleme

            Bazı günler işler üst üste gelir ve yoğunluk peşimizi bırakmaz. Böyle günlerde gündemden habersiz olma ihtimalimiz yüksektir. Çünkü haber okumaya dahi vaktimiz kalmaz. İşte böyle günlerde gündemi kısa ve öz takip edebileceğimiz yegâne uygulama olan Twitter, bize gündemi takip edebilme imkânını sunuyor. Aynı zamanda bazen konuşmak istediklerimiz olur ancak konuşacak kimse olmaz ya da genele hitap etmek isteriz.

            Böyle zamanlarda da Twitter imdadımıza yetişir ve gönlümüzce kendimizi ifade edebilme platformu olarak parmak uçlarımızda, emrimize amadedir. Twitter Uygulama Yükleme konusunda çekingen davrandığımız zamanlar oluyor. Bazı uygulamalar kesinlikle reklam edildikleri gibi çıkmayabiliyorlar ve hayal kırıklığına uğrayan bizler oluyoruz. Ancak 2006 yılından bu yana Twitter’dan memnun olmayan kişi oranı oldukça azdır. Son zamanlarda 140 karakter meselesine bir alternatif olarak ‘flood’ yapma hareketi başladı.

             Floodu atılan tweete yanıt olarak yeni bir tweet atarak yapıyorsunuz. Böylece bağlantılı bir şekilde tweet atmış oluyorsunuz. Twitter, 140 karakter olması sebebini telefon mesajlarının 160 karakter olmasına bağlıyor ve 20’sini kullanıcı adı için 140\’ını verilmek istenen mesaj için ayırmış bulunuyor. Eğer fikirlerinizi beyan etmek istiyorsanız ya da sadece insanların ne düşündüğünü merak ediyorsanız Twitter tam da sizi için oluşturulmuş bir platform.

            Bu mikroblog sitesinde yazı yazma melekenizi de geliştirebilirsiniz. Kısa ve öz bir şekilde kendinizi ifade edebilme yolunda emin adımlarla ilerlersiniz. Sizin gibi düşünen ya da sizden farklı düşünen insanlarla haşır neşir olup, yeri geldiğinde seviyeli tartışmalarla fikrinizi perçinleyebilir, yeri geldiğinde hemfikir olduğunuz kişileri retweet ederek onlara katıldığınızı gösterebilirsiniz. Okuyup, söylemek ve gündemden kopmak istemiyorsanız Twitter’da bir profil sahibi olmalısınız. Sosyalleşme ve fikir beyan etme konusunda daha iyisi çıkana kadar en iyisinin Twitter olduğu kullanma oranının 9.6 milyon civarında olmasından anlaşılabilir.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir