Twitter Üzerinden Periscope Nasıl İzlenir?

            Periscope, Twitter’ın internet bağlantısı üzerinden canlı yayın yapmayı sağlayan sosyal bir platformdur. Periscope üzerinden yaptığınız canlı yayınları dünyanın her yerinden, herkes izleyebilmektedir. Sosyal medyaya yeni bir soluk getiren Periscope, internet kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmektedir. Piyasaya ilk çıktığında sadece İOS platformuna sunulmuş olan Periscope, Android platformuna da gelmesinin ardından kullanıcı sayısında tavan yapmıştır.
 
Periscope Yayınları Nasıl İzlenir?
 
             Periscope üzerinden canlı yayın yapmasanız dahi dünya üzerindeki milyonlarca kullanıcının yaptığı canlı yayınları kolaylıkla izleyebilirsiniz. İlk yapmanız gereken akıllı telefonunuzun ya da tabletiniz uygulama marketine girerek Periscope uygulamasını indirmek.

            Ardından Periscope üzerinden yayın yapmak veya yapılan yayınları izlemek için hali hazırda bir Twitter hesabınızın olması gerekmektedir. Çünkü Periscope ve Twitter uygulamaları aynı üreticinin ürünüdür ve giriş sistemleri birbirine bağlıdır. Peki, Twitter Üzerinden Periscope Nasıl İzlenir
 
             Uygulamaya giriş yaptıktan sonra direkt olarak yapılan yayınları izleyebilirsiniz ve izlerken sohbet baloncuklarından yayıncıya istediğiniz mesajları gönderebilirsiniz. Ayrıca ekrana tıklayarak yayında beğendiğiniz şeylere kalp yollayabilirsiniz.
 
Periscope’ta Nasıl Yayın Yapılır?
 
            Periscope üzerinden yayın yapmak için uygulamaya girdikten sonra kamera simgesine tıklamanız gerekiyor. Kamera simgesinin ardından çıkan boşluğa yayınınızın başlığını yazmalısınız. Bu başlık yayınınızın içeriğini gösterir ve kullanıcıların sizi daha rahat bulmasını sağlar. Yayınınızın başlığını girdikten sonra “Start Broadcast” yani “Yayını Başlat” yazısına tıklayarak direkt olarak yayına başlayabilirsiniz.

            Yayına başladıktan sonra ekranın sağ alt köşesinde yayınınızı kaç kişinin izlediğini görebilirsiniz. Aynı zamanda ekrandaki sohbet baloncuklarından sizi izleyenlerin sizler için yazdıklarını okuyabilirsiniz. Uygulamanın “Ayarlar” bölümündeki “Autosave” yanı “Otomatik kaydet” seçeneği ile yayınlarınızı akıllı cihazınıza kolayca kaydedebilirsiniz.
 
Periscope’ta Kullanıcıları Takip Etme ve Takip Edilme
 
            Periscope da tıpkı Twitter gibi takipçi usulüyle çalışan bir sosyal platformdur. Tıpkı Twitter gibi istediğiniz kullanıcıları takip edebilir veya engelleyebilirsiniz. Birini takip ettiğinizde o kişi canlı yayına başladığında size otomatik olarak bildirim gelecektir. Aynı şekilde siz yayına başladığınızda da sizin takipçilerinize bildirim gidecektir.
 
 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir