Whatsapp Özel Mesajlar Nasıl Gönderilir

            Günümüz dünyasında gelişen teknoloji ile birlikte pek çok kolaylık sağlayan sosyal medya ağları veya iletişim platformları oluşmaya ve gelişmeye başlamıştır. Nitekim bunlardan bir tanesi de whatsapp mesangerdır. Birçok insanın kullandığı ve her geçen gün farklı özellikler ile adını duyuran whatsapp, İletişim çağımızın olmazsa olmazları arasına girmiştir. Whatsappa yeni gelmiş olan video arama özelliği onu daha cazibedar hale getirmiştir. Whatsapp özel mesaj gönderme, toplu mesaj gönderme ve grup mesajı gönderme gibi hizmetler sunmaktadır. Whatsappın bir diğer özelliği ise çevrimdışı olunması durumunda dahi mesaj gönderilebilmesidir.

Whatsapp Özel Mesaj Gönderimi İki Şekilde Sağlanır:

1. YAZILI METİN MESAJ ÖZELLİĞİ

            Karşı tarafa gönderilen içerik tek tik olduğu anda mesajın iletildiği anlamına gelir. Çift tik işaretinin oluşması ile mesajın karşı tarafa iletildiği anlaşılır. Alıcı mesajı okuduğu anda göndericinin ekranında mavi tik işareti belirmiş olur. Bu sayede mesaj alış verişi sağlanmış olur.

2. SESLİ MESAJ ÖZELLİĞİ

            Whatsapp ses kayıt bölümüne basılı tutulmak kaydı ile önce kendi sesimizi kayıt altına almamız gerekir. Karşı tarafa  iletmek istediğimiz mesajı sesimiz kayıt edilirken anlaşılır bir tonda göndermeliyiz. Gönderilen sesli mesaj önce kendi ekranınızda yüklenecektir. Bu yüklenme işleminin ardından mesaj whatsapp üzerinden göndermiş olduğunuz kişiye aktarılır. Karşı göndermiş olduğunuz kişi aynı şekilde gelen sesli mesajı indirmesi gereklidir. İndirme işleminin ardından mesajı açarak içeriği hakkında bilgi sahibi olabilir. 

WHATSAPP ÖZEL MESAJIN KORUNMASI

            Whatsappın yeni geliştirmiş olduğu bir diğer özelliklerden bir tanesi de gönderilen ve alınan mesajların şifrelenmesidir. Yanı alıcı ve gönderici arasında özel ve benzersiz bir kod oluşturulur ve bu kod sayesinde her mesaj şifrelenmek kaydı ile koruma altına alınır. Başkasının özel mesajlarınıza erişmesi bu sayede önlenmiş olur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir