Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

            Çağımızda 2000lerle birlikte hayatımıza artık cep telefonları girmeye başladı. İlk başta sadece telefonla konuşmak karşında ki insanlarla rahatlıkla iletişime geçebilmek, aradığın insana anında ulaşmak için kullanılmaya başladı zamanla cep telefonları gelişmeye başladı sadece konuşmak yetersiz kalmaya başladı.

            Yeni gelişen teknolojik gelişmelerle birlikte kısa mesaj diye bir oluşum başladı. Harf sınırlandırılmasıyla birlikte yazarak karşımız da ki insana istediklerimizi söylüyorduk başlar da ne kadar pahalı olduysa da SMSden kimse vazgeçmedi ve operatörler bu konu hakkında rekabete girerek çeşitli paketler çıkardı ve insanlar dilediklerince mesajlaşabildiler.
 
            Hayatımıza internetin ve akıllı telefonların girmesiyle birlikte çeşitli yazışma programları girmeye başladı bunlardan en başlıcası hemen hemen herkesin kullandığı Whatsapp uygulamasıdır. Uygulama internet yoluyla başka bir ödeme şekline gerek duymadan mesajlaşmayı, harf sınırı duymadan yazışmayı sağlıyor.

             Üstelik sadece yazışmayla sınırlı kalmıyor karşında ki insana çeşitli fotoğraflar ve videolar gönderebiliyorsun. Belgeler paylaşabiliyorsun. Herhangi beğendiğin internet sitesinden bir linki kopyalayıp arkadaşına gönderdiğinde oda bu linki çok kolaylıkla açıp bu bilgiye ulaşabiliyor. Sadece bire bir değil üstelik bir grup oluşturup arkadaşlarınla ailenle akrabalarınla istediğin gibi aynı anda konuşabiliyorsun.
 
            Whatsappta birde engelleme var rahatsız olduğun birini engelleyebilir ve sana ulaşmasını durdurabilirsin. Peki, Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım bunun bir kaç basit yolu var. Yazdığın kişiye yazdıkların eğer iletilmiyorsa, onun son görülmesini göremiyorsan daha önce profilin de bir profil resmi varsa ve bir anda o kaybolduysa artık göremiyorsan, aynı şekilde yazdığı durumunu da göremiyorsan karşı taraf tarafından engellenmişsiniz demektir. Peki, hala engellendiğinize inanmıyorsanız bir başka arkadaşınızın telefonundan o numarayı kaydedin ve bakın eğer sizin gördüğünüz gibi değilse her şeyi açıksa engellendiğiniz anlamına gelmektedir. Karşınızda ki insana Whatsapptan ulaşmaya çalışmaktan vazgeçin.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir