Youtube’dan Para Kazanmak

             Youtube’dan para kazanmak için insanın kendine güveni olmalıdır, kendini ifade edebilmelidir. Günümüzde Youtube’dan para kazanan birçok kişi mevcut. Youtube’dan para kazanmak öyle 1,2 hafta içinde olacak iş değildir ama sosyal medya üzerinde en çok kullanılan sitelerden bir tanesi olduğunu unutmayın. Yavaş yavaş bir kitleye sahip olunmalıdır. 

KATEGORİ SEÇİMİ

            Bir yerden başlayacaksanız sizin ve izleyicilerin hoşuna gidecek bir kategori seçmelisiniz. Bu seçiminiz sizi para kazanmaya taşıyacak en önemli faktörlerden biri olacaktır. Bu seçeceğiniz kategoriyi hangi yaş grubuna ve hangi cinsiyete hitap edeceğinize bağlı olarak seçebilirsiniz.

İÇERİK VE VİDEONUN BAŞLIĞI

            Kanalı kurdunuz ve her şey hazır. Bu sefer düşündürücü olan şey içeriktir. Bir Youtube kanalının içeriği ne kadar özgün olursa tutulma oranı da o kadar yüksük olur. Seçeceğiniz videonun içeriği insanların dikkatini çekmelidir. Şunu da unutmamak gerekiyor ki videonun içeriği ne kadar önemliyse aynı orantıda videonun başlığı da önemlidir. Videonun başlığı ne kadar insanların dikkatini çekerse o kadar izlenmeye ulaşır.

VİDEO ATARAK NASIL PARA KAZANILIYOR?

            Siz video attıkça ekranın birçok kısmında reklamlar çıkmaktadır. Bu reklamları insanlar ne kadar görür ve tıklar ise siz de o kadar para kazanmış olursunuz. Bu reklamlar video başlamadan, videonun içinde veya video ekranının çeşitli yerlerinde çıkmaktadır ve bu reklamlar belirli miktarlarda size ücret kazandırmaktadır. Ücret reklamın nerede çıktığına bağlı olarak değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir