Patates Yemeği Nasıl Yapılır

            Patates yemeği denince, akla birçok çeşit yemek tarifi gelir. Eğer işteyseniz ve akşama yemekli misafiriniz geliyor ise hemen birazdan size vereceğimiz patates yemeği tarifini uygulayarak misafirlerinize hem çabuk hem de eşsiz biz lezzet sunabilirsiniz. Ben size en kolay ve az malzemeli olan patates yemeğini tarif edeceğim. Peki, Patates Yemeği Nasıl Yapılır
 
Malzemeler
 
            Öncelikle malzemelerin isimlerinden başlayalım. 2 yemek kaşığı sıvı yağ, 2 adet kuru soğan, 1 yemek kaşığı salça, 2 adet domates, 5-6 adet orta boy patates, 1 çay kaşığı tuz. Evet, bu malzemeleri kullanarak harika bir yemek hazırlayacağız.
 
Hazırlanışı
 
            Melezlemelerini topladığınız patates yemeğinin, en önemli noktasına geldik. Yemeğimizi nasıl hazırlayacağız? Dikkat edilmesi ve önem gerektiren hazırlanışı ise şu yolları izleyerek yapalım; 2 adet kuru soğanın kabuğunu soyarak küp şeklinde doğruyoruz, daha sonra 2 yemek kaşığı yağı tavamıza koyup, üstüne küp küp doğranmış soğanlarımızı atıyoruz. Pembeleşinceye kadar kavrulan soğanlarımıza, 1 yemek kaşığı salçamızı katıyoruz. Salçayla beraber kavrulan soğanlarımıza, 5-6 boy patatesimizi soyup, küp küp doğrayıp ekliyoruz.

            Sırayla eklenen malzemelerin ardından, yemeğimizi iki kez yavaşça karıştırıyoruz. Karıştırılan malzemelerin üstünü dört parmağımızı geçecek şekilde su koyuyoruz ve sonrasında 1 çay kaşığı tuzumuzu ekliyoruz. Bütün malzemeleri ekleme işlemimiz bittikten sonra yemeğimizi kendi haline pişmeye bırakıyoruz. Yaklaşık 20 dakika pişen yemeğimizin, patateslerinin pişip pişmediğini kontrol ettikten sonra ocaktan alıyoruz. Yemeğiniz biraz dinlenip, soğuduktan sonra servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.
 
            Çalışan kadınlar, her zaman yemek yapamamaktan dert yanar. Hele de geç biten bir mesainiz var ise işiniz oldukça zor. Yukarı da verdiğimiz tarif de çalışan kadınlarımızı düşünerek hazırlanmış, evlerinde pratik bir şekilde hazırlasınlar diye verilmiştir. Sizde patates yemeği tarifimizi uygulayın. Eminiz kolay hazırlanışına şahit olduktan sonra patates yemeğimiz sizin de vazgeçilmeziniz olacak.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir